ביטוח דירה - מבנה ותכולה

הבית שלנו הוא המקום הבטוח ביותר עבורנו. בין אם מדובר בבית שבבעלותנו ובין אם בבית שאנו שוכרים, 

בית הוא המקום שאמור להגן עלינו, על משפחתנו ועל הרכוש שלנו. 

לכן חשוב שגם אנחנו נגן עליו באמצעות ביטוח דירה, מפני כל צרה שעלולה לפגוע בו ולהסב לו נזק משמעותי.


מה כולל ביטוח דירה?

ביטוח דירה מיועד לנכס המשמש למגורים (לא לכיסוי העסק) והוא נחלק לשני מרכיבים עיקריים:

  1. ביטוח מבנה – מכסה נזקים למבנה הנכס (קירות, תקרה ורצפה) ולכל מה שמחובר אליהם: מרפסות, תשתיות חשמל, מים, גז וטלפון, מערכת הסקה, מערכת מיזוג אוויר, דוודים ומערכות סולריות, חלונות, דלתות, שערים, גדרות וכל חלק קבוע של הדירה או שמחובר אליה בחיבור קבוע.
    אם מדובר בדירה בבניין מגורים משותף, הכיסוי כולל גם את הרכוש המשותף והצמדות מיוחדות כמו למשל מחסן.
    הנזקים המכוסים במסגרת ביטוח המבנה הם: נזקי אש, התפוצצות או התלקחות, נזקי מזג אוויר (כמו ברקים ורעמים, רוחות, גשם, שלג או ברד), שיטפון או הצפה ממקור מים חיצוני, התנגשות כלי רכב, נפילת כלי טיס, רעידת אדמה, נזקי שוד, פריצה או ניסיון פריצה ועוד.

  2. ביטוח תכולה – מכסה נזקים לרכוש ולחפצים שנמצאים בדירה וששייכים לבני הבית המבוטחים או שנמצאים באחריותם, כמו למשל: ריהוט, מוצרי חשמל, תכשיטים, ביגוד, ציוד אישי ועוד. שווי תכולת הדירה מוערך עם ההצטרפות לפוליסה. יחד עם זאת, כדאי לדעת שלא כל תכולה כלולה בביטוח דירה ולכן חשוב לבדוק היטב את החריגים המצוינים בפוליסה.

    תכולת הדירה מבוטחת גם מפני נזקי אש, התפוצצות או התלקחות, נזקי מזג אוויר (כמו ברקים ורעמים, רוחות, גשם, שלג או ברד), שיטפון או הצפה ממקור מים חיצוני, התנגשות כלי רכב, נפילת כלי טיס, רעידת אדמה, נזקי שוד, פריצה או ניסיון פריצה ועוד.

ניתן לרכוש הרחבות נוספות לפוליסת הביטוח הבסיסית, כמו למשל ביטוח צד ג'. 
הביטוחח מכסה נזקים שעלולים להיגרם לכל צד שלישי בעת שהותו בדירתכם, כמו איש מקצוע חיצוני שעבד בדירתכם ונפצע, אורח שנפל ונפצע בדירתכם ועוד. כיסוי ביטוחי זה מיועד למנוע מצב שבו תידרשו לשלם מכספכם הפרטי פיצוי כספי גבוה לאדם שלישי בעקבות תאונה, לרבות הוצאות בית משפט.

שימו לב - לא מדובר על כיסוי צד שלישי לעסק, אלא רק לאורחים מזדמנים.

לקוחות גאיה יכולים לרכוש ביטוח דירה מבית הראל חברה לביטוח וגם לכסות את תכולת הקלינקה ללא ביטוח דירה או מבנה - לפרטים נוספים לחץ כאן.